02.07.2017 - Filip Mróz
W poprzednim artykule stworzyliśmy grę sterowaną za pomocą ruchów ciała (a la KINECT). Rozwińmy ją o nowy element - gracz któremu zabraknie farby, musi po nią biec.
|
24.09.2013
Asseco Poland, CodiLime i miasto Gdynia zapraszają do udziału w ogólnopolskim zespołowym konkursie programistycznym Asseco Programming Marathon24 Gdynia 2013.
W konkursie biorą udział 3-osobowe zespoły.
Konkurs składa się z dwóch etapów: kwalifikacji i finału. Kwalifikacje odbędą się 19 października 2013 on-line na www.marathon24.com i będą trwały 5 godzin. Maksymalnie 30 zespołów z najlepszymi wynikami zostanie zaproszonych do udziału w finale.
|
19.08.2013
Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie programistycznym PIZZA, organizowanym przez Uniwersytet Wrocławski.
|
19.05.2013 - Filip Mróz
Masz ochotę zagrać w grę sterowaną ruchami ciała? Nie potrzebujesz do tego KINECTA! W tym artykule samodzielnie napiszemy grę, używającą zwykłej kamerki, w której własnymi rękami pomalujemy wirtualny płot.
|
30.10.2012
28 października zakończyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Programowaniu Zespołowym - najważniejsze polskie zawody dla studentów informatyki. Zawody są przepustką do Mistrzostw Środkowej Europy w Programowaniu Zespołowym (w tym roku odbywają się one w Krakowie na Uniwersytecie Jagiellońskim), które to kwalifikują do najważniejszej światowej i bardzo prestiżowej imprezy: Akademickich Mistrzostw Świata w Programowaniu Zespołowym (International Collegiate Programming Contest). Zawody, podobnie jak rok wcześniej były organizowane przez Wydział Zarządzania i Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego.
|
15.10.2012
Właśnie rozpoczął się pierwszy etap jubileuszowej XX Olimpiady Informatycznej. Gorąco zachęcamy wszystkich uczniów do spróbowania swoich sił w zawodach. Do rozwiązania w tym roku mamy jak zwykle pięć zadań ocenianych w skali 0-100. Zadania znajdują się w Systemie Internetowym Olimpiady (SIO) pod adresem: http://sio.mimuw.edu.pl.
|
01.10.2012 - Marcin Milewski
W tym artykule zmienimy prymitywny sposób wyboru pozycji bohatera po utracie życia. Dokonamy także kilku
zmian podnoszących przyjemność płynącą z gry w naszą platformówkę.
|
30.09.2012
Polska reprezentacja wraca z Międzynarodowej Olimpiady Informatycznej ze złotym medalem Karola Farbisia (tegorocznego zwycięzcy polskiej Olimpiady Informatycznej) i trzema srebrnymi medalami Wojtka Nadary, Wiktora Kuropatwy i Bartka Dudka (tegoroczny absolwent XIV Liceum im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu).
|
26.09.2012
Zachęcamy do udziału w piątej edycji międzynarodowego konkursu
algorytmicznego "High School Programming League" organizowanego na
zaprzyjaźnionym portalu SPOJ. Konkurs jest przeznaczony głównie dla
uczniów; dla starszych zawodników przewidziano możliwość rozwiązywania
zadań poza konkursem.
Zawody rozpoczęły się 24 września, I runda trwa 3 tygodnie. Pełen terminarz i możliwość rejestracji na stronie zawodów: http://hs.spoj.pl.
|
22.09.2012 - Patryk Filipiak
O tym, że nie mając żadnej wiedzy o świecie, można całkiem sporo się o nim dowiedzieć bez niczyjej pomocy.
|
07.09.2012
Młodych adeptów informatyki z radością informujemy o projekcie Akademii Gimnazjalnej z Informatyki. Projekt ma na celu lepsze przygotowanie uczniów do startów w Olimpiadach Informatycznych, a także nauczenie ich programowania i algorytmiki. Zajęcia będą odbywać się w XIV LO im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu.
|
22.07.2012
Zakończyły się zawody Olimpiady Informatycznej Środkowej Europy. Wszyscy nasi reprezentanci przywieźli z Węgier medale. Najwyższe osiągnięcie z polskiej reprezentacji zanotował Mateusz Gołębiewski, który do Polski przywiózł złoty medal (2 miejsce i 555 punktów na 600 możliwych). Mateusz jest absolwentem XIV LO im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu.
|
15.06.2012
Wielki sukces może odnotować na swoim koncie Anna Piekarska, studentka informatyki na Uniwersytecie Wrocławskim. Zwyciężyła ona w konkursie Wielka Przesmycka 2012, organizowanym przez Instytut Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego, zdobywając 5 punktów na 6 możliwych do zdobycia. Ania pokonała 61 osób z całej Polski, w tym Macieja Wawro (Uniwersytet Jagielloński) i Marcina Dublańskiego (Uniwersytet Wrocławski), zdobywców drugiego i trzeciego miejsca. Oboje zdobyli po 4,5 punktu.
|
26.05.2012
Pierwsze miejsce w drużynowych zawodach finałowych VI Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów padło tym razem łupem wrocławian! Mowa tu o zespole Aardvarks z Gimnazjum nr 49 z Oddziałami Dwujęzycznymi we Wrocławiu w składzie: Jarosław Kwiecień, Agnieszka Dudek, Alicja Chaszczewicz i Jakub Zadrożny, który pokonał 24 zespoły, które zakwalifikowały się do zawodów finałowych. Sukces wrocławian jest tym większy, biorąc pod uwagę fakt, że tegoroczne zadania finałowe dotyczyły informatyki, matematyki i fizyki. Zespół okazał się więc najlepszy w rozwiązywaniu zadań z wielu dziedzin.
|
10.05.2012
Kolejny sukces młodych programistów z Polski. Na zawodach Bałtyckiej Olimpiady Informatycznej, które odbyły się w Ventspils na Łotwie, Polacy zdeklasowali konkurencję - cała szóstka Polaków przywiozła medale. Zwyciężył Krzysztof Pszeniczny z Liceum im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek z wynikiem 396.36 pkt. Drugie miejsce przypadło w udziale Szymonowie Stankiewiczowi z ZSO nr 6 im. Jana Kochanowskiego w Radomiu (370.36 pkt), a trzecie miejsce zajął Karol Farbiś, zwycięzca tegorocznej Olimpiady Informatycznej, także uczeń ZSO nr. 6 w Radomiu (366.86 pkt).
|
17.04.2012
Znane są już wyniki maratonu programistycznego Deadline24. Jak nazwa wskazuje - konkurs ten trwa 24 godziny. Podczas trwania zawodów, uczestnicy zgrupowani w trzyosobowe zespoły rozwiązywali trzy zadania polegające na napisaniu programów, które komunikowały się z serwerem zawodów i grały w grę lub rozwiązywały zagadki.
|
01.04.2012
Zakończył się wyjątkowo zacięty finał XIX Olimpiady Informatycznej. Świetne wyniki osiągnęli w niej wrocławianie.
|
25.03.2012
Zakończyły się finały Facebook Hacker Cup. Jak zwykle, znakomicie spisali się Polacy, bowiem aż sześciu spośród 25 finalistów pochodzi właśnie z Polski. Na wyróżnienie zasługuje Paweł Gawrychowski, który zajął czwarte miejsce. Paweł obronił doktorat na Uniwersytecie Wrocławskim i obecnie pracuje na postdocu w instytucie Maxa Plancka w Saarbrücken.
|
22.03.2012
Bjarne Stroustrup, jeden z twórców języka programowania C++, będzie gościem Instytutu Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego w czwartek 29 marca. Wygłosi on wykład pt. C++11 Style – A Touch of Class Zapraszamy na spotkanie: czwartek, 29 marca, godz. 17:15 (budynek Instytutu Informatyki UWr, sala 25)
|
27.02.2012
Miłośnikom zagadek algorytmicznych gorąco polecamy nowe wyzwanie - Quixey Challenge. Zadanie jest proste - dany jest algorytm zaimplementowany w języku Python z jednym drobnym błędem. Należy w ciągu minuty znaleźć błąd i go poprawić. Jeśli Ci się to uda - 100 dolarów jest Twoje!
|