Aktualności

24.09.2013

Marathon24

Asseco Poland, CodiLime i miasto Gdynia zapraszają do udziału w ogólnopolskim zespołowym konkursie programistycznym Asseco Programming Marathon24 Gdynia 2013.

W konkursie biorą udział 3-osobowe zespoły. Konkurs składa się z dwóch etapów: kwalifikacji i finału. Kwalifikacje odbędą się 19 października 2013 on-line na www.marathon24.com i będą trwały 5 godzin. Maksymalnie 30 zespołów z najlepszymi wynikami zostanie zaproszonych do udziału w finale.

19.08.2013

Rejestracja na konkurs Pizza rozpoczęta!

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie programistycznym PIZZA, organizowanym przez Uniwersytet Wrocławski.

 

30.10.2012

Akademickie Mistrzostwa Polski w Programowaniu Zespołowym

28 października zakończyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Programowaniu Zespołowym - najważniejsze polskie zawody dla studentów informatyki. Zawody są przepustką do Mistrzostw Środkowej Europy w Programowaniu Zespołowym (w tym roku odbywają się one w Krakowie na Uniwersytecie Jagiellońskim), które to kwalifikują do najważniejszej światowej i bardzo prestiżowej imprezy: Akademickich Mistrzostw Świata w Programowaniu Zespołowym (International Collegiate Programming Contest). Zawody, podobnie jak rok wcześniej były organizowane przez Wydział Zarządzania i Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego.

15.10.2012

Pierwszy etap XX Olimpiady Informatycznej

Właśnie rozpoczął się pierwszy etap jubileuszowej XX Olimpiady Informatycznej. Gorąco zachęcamy wszystkich uczniów do spróbowania swoich sił w zawodach. Do rozwiązania w tym roku mamy jak zwykle pięć zadań ocenianych w skali 0-100. Zadania znajdują się w Systemie Internetowym Olimpiady (SIO) pod adresem: http://sio.mimuw.edu.pl.

30.09.2012

Jedno złoto, trzy srebra na IOI

Polska reprezentacja wraca z Międzynarodowej Olimpiady Informatycznej ze złotym medalem Karola Farbisia (tegorocznego zwycięzcy polskiej Olimpiady Informatycznej) i trzema srebrnymi medalami Wojtka Nadary, Wiktora Kuropatwy i Bartka Dudka (tegoroczny absolwent XIV Liceum im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu).

26.09.2012

V edycja High School Programming League

Zachęcamy do udziału w piątej edycji międzynarodowego konkursu algorytmicznego "High School Programming League" organizowanego na zaprzyjaźnionym portalu SPOJ. Konkurs jest przeznaczony głównie dla uczniów; dla starszych zawodników przewidziano możliwość rozwiązywania zadań poza konkursem.

Zawody rozpoczęły się 24 września, I runda trwa 3 tygodnie. Pełen terminarz i możliwość rejestracji na stronie zawodów: http://hs.spoj.pl.

07.09.2012

Akademia Gimnazjalna z Informatyki

Młodych adeptów informatyki z radością informujemy o projekcie Akademii Gimnazjalnej z Informatyki. Projekt ma na celu lepsze przygotowanie uczniów do startów w Olimpiadach Informatycznych, a także nauczenie ich programowania i algorytmiki. Zajęcia będą odbywać się w XIV LO im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu.

22.07.2012

Mateusz Gołębiewski drugi na CEOI!

Zakończyły się zawody Olimpiady Informatycznej Środkowej Europy. Wszyscy nasi reprezentanci przywieźli z Węgier medale.

Najwyższe osiągnięcie z polskiej reprezentacji zanotował Mateusz Gołębiewski, który do Polski przywiózł złoty medal (2 miejsce i 555 punktów na 600 możliwych). Mateusz jest absolwentem XIV LO im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu.

15.06.2012

Anna Piekarska wygrywa Wielką Przesmycką!

Wielki sukces może odnotować na swoim koncie Anna Piekarska, studentka informatyki na Uniwersytecie Wrocławskim. Zwyciężyła ona w konkursie Wielka Przesmycka 2012, organizowanym przez Instytut Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego, zdobywając 5 punktów na 6 możliwych do zdobycia. Ania pokonała 61 osób z całej Polski, w tym Macieja Wawro (Uniwersytet Jagielloński) i Marcina Dublańskiego (Uniwersytet Wrocławski), zdobywców drugiego i trzeciego miejsca. Oboje zdobyli po 4,5 punktu.

26.05.2012

Sukces wrocławian na OIG!

Pierwsze miejsce w drużynowych zawodach finałowych VI Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów padło tym razem łupem wrocławian! Mowa tu o zespole Aardvarks z Gimnazjum nr 49 z Oddziałami Dwujęzycznymi we Wrocławiu w składzie: Jarosław Kwiecień, Agnieszka Dudek, Alicja Chaszczewicz i Jakub Zadrożny, który pokonał 24 zespoły, które zakwalifikowały się do zawodów finałowych. Sukces wrocławian jest tym większy, biorąc pod uwagę fakt, że tegoroczne zadania finałowe dotyczyły informatyki, matematyki i fizyki. Zespół okazał się więc najlepszy w rozwiązywaniu zadań z wielu dziedzin.

10.05.2012

Sukces Polaków na Bałtyckiej Olimpiadzie Informatycznej

Kolejny sukces młodych programistów z Polski. Na zawodach Bałtyckiej Olimpiady Informatycznej, które odbyły się w Ventspils na Łotwie, Polacy zdeklasowali konkurencję - cała szóstka Polaków przywiozła medale. Zwyciężył Krzysztof Pszeniczny z Liceum im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek z wynikiem 396.36 pkt. Drugie miejsce przypadło w udziale Szymonowie Stankiewiczowi z ZSO nr 6 im. Jana Kochanowskiego w Radomiu (370.36 pkt), a trzecie miejsce zajął Karol Farbiś, zwycięzca tegorocznej Olimpiady Informatycznej, także uczeń ZSO nr. 6 w Radomiu (366.86 pkt).

17.04.2012

Zwycięstwo studentów Uniwersytetu Wrocławskiego na Deadline24

Znane są już wyniki maratonu programistycznego Deadline24. Jak nazwa wskazuje - konkurs ten trwa 24 godziny. Podczas trwania zawodów, uczestnicy zgrupowani w trzyosobowe zespoły rozwiązywali trzy zadania polegające na napisaniu programów, które komunikowały się z serwerem zawodów i grały w grę lub rozwiązywały zagadki.

01.04.2012

Sukces wrocławskich informatyków!

Zakończył się wyjątkowo zacięty finał XIX Olimpiady Informatycznej. Świetne wyniki osiągnęli w niej wrocławianie.

25.03.2012

Czwarte miejsce Pawła Gawrychowskiego na Facebook Hacker Cup!

Zakończyły się finały Facebook Hacker Cup. Jak zwykle, znakomicie spisali się Polacy, bowiem aż sześciu spośród 25 finalistów pochodzi właśnie z Polski. Na wyróżnienie zasługuje Paweł Gawrychowski, który zajął czwarte miejsce. Paweł obronił doktorat na Uniwersytecie Wrocławskim i obecnie pracuje na postdocu w instytucie Maxa Plancka w Saarbrücken.

22.03.2012

Bjarne Stroustrup we Wrocławiu

Bjarne Stroustrup, jeden z twórców języka programowania C++, będzie gościem Instytutu Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego w czwartek 29 marca.

Wygłosi on wykład pt. C++11 Style – A Touch of Class

Zapraszamy na spotkanie:

 czwartek, 29 marca, godz. 17:15 (budynek Instytutu Informatyki UWr, sala 25)

27.02.2012

Ciekawe wyzwania i szansa na 100$ - Znajdź błąd!

Miłośnikom zagadek algorytmicznych gorąco polecamy nowe wyzwanie - Quixey Challenge. Zadanie jest proste - dany jest algorytm zaimplementowany w języku Python z jednym drobnym błędem. Należy w ciągu minuty znaleźć błąd i go poprawić. Jeśli Ci się to uda - 100 dolarów jest Twoje!

19.02.2012

Olimpiada Informatyczna Gimnazjalistów - wyniki pierwszego etapu

Znane są już wyniki pierwszego etapu VI Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów. Próg do drugiego etapu osiągnął zawrotne 498 punktów na 650 możliwych (500 można było otrzymać z części zadań programistycznych, pozostałe 150 z testu wiedzy). Z okręgu dolnośląskiego zakwalifikowało się 13 osób.

18.02.2012

Wyniki II etapu Olimpiady Informatycznej

Znamy już wyniki II etapu XIX Olimpiady Informatycznej. Do finału zakwalifikowano w tym roku maksymalną możliwą liczbę uczestników - 100. Jest to rekordowa liczba finalistów w całej historii Olimpiady. Mimo bardzo wysokiego progu wynoszącego aż 206 punktów (na 400 możliwych), aż 10 uczniów z Wrocławia zakwalifikowało się do zawodów trzeciego stopnia.

05.02.2012

Drugi etap XIX Olimpiady Informatycznej

Drugi etap Olimpiady Informatycznej zbliża się wielkimi krokami. Zawody II stopnia odbędą się w dniach 7-9 lutego w ośmiu okręgach: w Gliwicach, Krakowie, Sopocie, Poznaniu, Rzeszowie, Toruniu, Warszawie i Wrocławiu.

18.12.2011

Mistrzostwa Środkowej Europy w Programowaniu Zespołowym

Akademickie Mistrzostwa Polski w Programowaniu Zespołowym pozwoliły uczelniom wyłonić swoje reprezentacje na jedną z ważniejszych imprez w kalendarzu informatyka-studenta, czyli na Mistrzostwa Środkowej Europy w Programowaniu Zespołowym (w skrócie CERC). CERC jest ostatnim etapem kwalifikacji na finały światowe ACM ICPC, jednego z najbardziej prestiżowych konkursów dla programistów.

Copyright © 2008-2010 Wrocławski Portal Informatyczny

design: rafalpolito.com