Sukces wrocławian na OIG!

26.05.2012

Pierwsze miejsce w drużynowych zawodach finałowych VI Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów padło tym razem łupem wrocławian! Mowa tu o zespole Aardvarks z Gimnazjum nr 49 z Oddziałami Dwujęzycznymi we Wrocławiu w składzie: Jarosław Kwiecień, Agnieszka Dudek, Alicja Chaszczewicz i Jakub Zadrożny, który pokonał 24 zespoły, które zakwalifikowały się do zawodów finałowych. Sukces wrocławian jest tym większy, biorąc pod uwagę fakt, że tegoroczne zadania finałowe dotyczyły informatyki, matematyki i fizyki. Zespół okazał się więc najlepszy w rozwiązywaniu zadań z wielu dziedzin.

Niewiele gorzej wypadła druga wrocławska drużyna w składzie: Karolina Czapla, Maciej Kucharski, Mateusz Lewko, Julian Pszczołowski, która w łącznej klasyfikacji zajęła piąte miejsce.

Wrocławianie zajęli znakomite lokaty nie tylko drużynowo, a także indywidualnie. Najlepiej spisał się Jarosław Kwiecień, który uzyskał tytuł laureata II stopnia. Tytuł laureata III stopnia przypadł w udziale Agnieszce Dudek, natomiast tytuły laureatów IV stopnia zdobyli Mateusz Lewko i Julian Pszczołowski.

Oprócz samych zadań programistycznych, zadaniem dodatkowym było opracowanie koszulki, które rozdano uczestnikom zawodów finałowych. Wyróżnienie w tej kategorii zdobyła m.in. Karolina Czapla.


Zwycięzcy zawodów drużynowych, od lewej: Jarosław Kwiecień (z pucharem), Agnieszka Dudek, Alicja Chaszczewicz, Jakub Zadrożny

Copyright © 2008-2010 Wrocławski Portal Informatyczny

design: rafalpolito.com