Zasady

19.09.2009

Zasady ZADANIA TYGODNIA na WPI

Konkurs "Zadanie tygodnia" na portalu WPI to aktywność dostępna dla każdej osoby zainteresowanej informatyką - a w szczególności algorytmiką i programowaniem. Konkurs "Zadanie tygodnia" to konkurs, polegający na tworzeniu programów rozwiązujących zadania - problemy informatyczne.

Zadanie algorytmiczne prezentuje pewien problem oraz zakres danych, dla jakich należy ten problem rozwiązać. Uczestnik konkursu, by zmierzyć się z tym wyzwaniem, pisze program, który pobiera dane i zwraca odpowiedź. Rozwiązania zawodników są sprawdzane pod kontrolą jurorów przez automatyczny system sprawdzający, który porównuje odpowiedzi programów uczestników z wzorcowym rozwiązaniem. Im bardziej poprawny i niezawodny jest program użytkownika - tym więcej punktów uzyskuje.

Konkurs "Zadanie tygodnia" podzielony jest na tygodniowe rundy. W czasie każdej rundy ukazują się dwa nowe zadania, których rozwiązania są punktowane do końca trwania owej rundy. Zadania należą do dwóch kategorii - Basic i Hard Po zakończeniu każdej rundy pojawiają się wyniki, tworzony jest ranking zawodników, prowadzona jest dyskusja na forum na temat zadania i jego rozwiązań. Rankingi prezentowane są na trzy sposoby:

1. Tylko zadania z kategorii Basic.

2. Tylko zadania z kategorii Hard.

3. Zadania z obu kategorii łącznie.

Szczegółowy opis rankingów znajduje się w regulaminie (link poniżej) i może ulec zmianie.

Przez cały czas trwania zawodów można zgłaszać rozwiązania do wszystkich zadań zeń pochodzących. Zadania z nieaktualnych rund będą oceniane w rankingu ogólnym, poza rankingiem konkursowym. Zachęcamy do kolekcjonowania zadań w swoim profilu użytkownika!

Zachęcamy wszystkich serdecznie do spróbowania swoich sił!

Szczegółowy regulamin zawodów dostępny jest tutaj.

Copyright © 2008-2010 Wrocławski Portal Informatyczny

design: rafalpolito.com