Muzyka i dźwięk

28.07.2010 - Krzysztof Templin
TrudnośćTrudność

Bezstratna kompresja dźwięku

Czy zdarzyło Ci się kiedyś bardzo uważnie stąpać po chodniku, tak aby nie nastąpić na przerwę między płytkami? Czasami małe obsesje miewają pozytywny aspekt. Na przykład spowodują, że zainteresujesz się teorią informacji.

20.07.2010 - Krzysztof Kercz
TrudnośćTrudność

Synteza mowy III: Finał

Nadszedł czas, by w końcu dokończyć pisanie naszego syntezatora mowy. Wiemy już bardzo dużo o fonetyce, potrafmy obsługiwać pliki dźwiękowe, pozostaje nam tylko zebrać całe nasze dotychczasowe doświadczenia i stworzyć działający program!

08.03.2010 - Krzysztof Kercz
TrudnośćTrudność

Synteza mowy II: Akcent i zabawa dźwiękiem

Kontynuujemy nasze zmagania na drodze ku stworzeniu syntezatora mowy. Poprzednio opowiedzieliśmy o zamianie tekstu pisanego na ciąg fonemów i skończyliśmy na zaprojektowaniu algorytmu, który takiej zamiany dokonywał. Dziś osiągniemy kolejny stopień wtajemniczenia.

15.11.2009 - Krzysztof Kercz
TrudnośćTrudność

Synteza mowy I: Fonemizacja

Informatyka jest fascynującą dziedziną wiedzy - można spędzać godziny na analizowaniu kolejnych abstrakcyjnych algorytmów, zgłębianiu tajników teorii obliczalności, poznawaniu coraz to nowych paradygmatów programowania. To wszystko jest bardzo ciekawe, co jednak, gdy chcielibyśmy odpocząć trochę od tych wszystkich poważnych zagadnień i stworzyć coś, czym moglibyśmy pochwalić się rodzicom, znajomym, dziewczynie? Mam propozycję: napiszmy sobie syntezator mowy!

Copyright © 2008-2010 Wrocławski Portal Informatyczny

design: rafalpolito.com