Mistrzostwa Środkowej Europy w Programowaniu Zespołowym

18.12.2011

Akademickie Mistrzostwa Polski w Programowaniu Zespołowym pozwoliły uczelniom wyłonić swoje reprezentacje na jedną z ważniejszych imprez w kalendarzu informatyka-studenta, czyli na Mistrzostwa Środkowej Europy w Programowaniu Zespołowym (w skrócie CERC). CERC jest ostatnim etapem kwalifikacji na finały światowe ACM ICPC, jednego z najbardziej prestiżowych konkursów dla programistów.

W tym roku zawody odbyły się w czeskiej Pradze, a startowały 64 drużyny z sześciu państw: Chorwacji, Czech, Węgier, Polski, Słowacji i Słowenii. Do rozwiązania było 10 zadań podczas 5 godzin zawodów (jak się później okazało - prawie siedmiu).

Polskie drużyny jak zwykle spisały się na medal - pierwsze cztery miejsca zajęli Polacy. Pierwsze miejsce przypadło zespołowi Uniwersytetu Warszawskiego w składzie Jakub Pachocki, Tomasz Kulczyński i Wojciech Śmietanka. Kolejne miejsca na podium zajęli reprezentanci Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Wysokie miejsca zajęły drużyny z Wrocławia: na zawody wysłano 4 zespoły z Uniwersytetu Wrocławskiego. Wszystkie drużyny z Wrocławia rozwiązały co najmniej 5 zadań.