Zwycięstwo studentów Uniwersytetu Wrocławskiego na Deadline24

17.04.2012

Znane są już wyniki maratonu programistycznego Deadline24. Jak nazwa wskazuje - konkurs ten trwa 24 godziny. Podczas trwania zawodów, uczestnicy zgrupowani w trzyosobowe zespoły rozwiązywali trzy zadania polegające na napisaniu programów, które komunikowały się z serwerem zawodów i grały w grę lub rozwiązywały zagadki.

W tym roku zawody były wyjątkowo ciekawe - bardzo wiele drużyn (około 140) wystartowało w eliminacjach online, tylko trzydzieści z nich zostało zakwalifikowanych do finału. Finał zawodów odbył się w zabytkowej kopalni Guido w Zabrzu - zawodnicy zjechali ze swoim sprzętem 320 metrów pod ziemię, gdzie pracowali przez 24 godziny nad zadaniami dostarczonymi przez organizatorów - firmę Future Processing.

Najlepsi w tych warunkach okazali się wrocławianie z zespołu Big Test Icicles, pracownicy portalu nk.pl, studenci Uniwersytetu Wrocławskiego - Jarosław Gomułka, Marcin Babij oraz Jakub Łopuszański (doktorant). Drugie miejsce zajęli studenci Uniwersytetu Jagiellońskiego - zespół Bazinga (Igor Adamski, Tomasz Wiatrowski i Wojciech Łopata). Trzecie miejsce zajęli także wrocławianie: Grupa Galois w składzie Anna Piekarska, Damian Straszak i Jakub Tarnawski (studenci UWr). Finał okazał się zatem dla wrocławian bardzo udany.

Więcej informacji, w tym zadania finałowe oraz pełny ranking zawodów można uzyskać na stronie zawodów: www.deadline24.pl. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z materiałami na tej stronie. Dzięki nim można lepiej poznać formułę zawodów i przygotować się do eliminacji za rok. Zawody są naprawdę ciekawe - wymagają innych umiejętności niż zwykle - okazuje się, że 24 godziny to wcale nie tak dużo czasu, kody programów napisane na zawodach są zazwyczaj bardzo długie - aby wygrać należy mieć dobrą intuicję, które rzeczy należy zaimplementować najpierw (punkty zdobywa się przez cały czas trwania zawodów) i nie popełniać błędów (w czasie, gdy program zawiera błędy drużyna zdobywa mniej punktów, lub nie zdobywa ich wcale). Dlatego tym bardziej należy pogratulować zwycięzcom i zachęcić wszystkich do startu za rok.

Copyright © 2008-2010 Wrocławski Portal Informatyczny

design: rafalpolito.com