Akademickie Mistrzostwa Polski w Programowaniu Zespołowym

30.10.2012

28 października zakończyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w Programowaniu Zespołowym - najważniejsze polskie zawody dla studentów informatyki. Zawody są przepustką do Mistrzostw Środkowej Europy w Programowaniu Zespołowym (w tym roku odbywają się one w Krakowie na Uniwersytecie Jagiellońskim), które to kwalifikują do najważniejszej światowej i bardzo prestiżowej imprezy: Akademickich Mistrzostw Świata w Programowaniu Zespołowym (International Collegiate Programming Contest). Zawody, podobnie jak rok wcześniej były organizowane przez Wydział Zarządzania i Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego.

Zawody polegały na rozwiązaniu 11 zadań programistycznych w czasie pięciu godzin. Trzyosobowe drużyny reprezentujące poszczególne uczelnie miały do dyspozycji tylko jeden komputer. Najlepszą drużyną okazała się drużyna Uniwersytetu Warszawskiego (Jarosław Błasiok, Mirosław Michalski, Jakub Oćwieja), która rozwiązała 10 zadań. Drugie miejsce, z dziewięcioma rozwiązanymi zadaniami zajęli także studenci Uniwersytetu Warszawskiego (Marcin Andrychowicz, Maciej Klimek, Tomasz Kociumaka), a podium zamknęli studenci Uniwersytetu Jagiellońskiego (Igor Adamski, Piotr Bejda, Michał Sapalski) - 8 rozwiązanych zadań.

Studenci z Wrocławia wypadli niewiele gorzej. O podium otarła się drużyna Uniwersytetu Wrocławskiego w składzie Anna Piekarska, Damian Straszak, Jakub Tarnawski. Podobnie jak zdobywcy trzeciego miejsca rozwiązali 8 zadań, jednak ich sumaryczny czas rozwiązywania zadań był zaledwie o minutę dłuższy niż przeciwników. (w przypadku równej liczby rozwiązanych zadań, o podziale miejsc decyduje łączny czas rozwiązywania zadań od momentu rozpoczęcia konkursu)

Gorąco zachęcamy do zapoznania się z treścią zadań (są bardzo ciekawe!), które znajdują się pod tym linkiem.

Pełen ranking zawodów znajduje się tutaj.

Copyright © 2008-2010 Wrocławski Portal Informatyczny

design: rafalpolito.com