Sukces Polaków na Bałtyckiej Olimpiadzie Informatycznej

10.05.2012

Kolejny sukces młodych programistów z Polski. Na zawodach Bałtyckiej Olimpiady Informatycznej, które odbyły się w Ventspils na Łotwie, Polacy zdeklasowali konkurencję - cała szóstka Polaków przywiozła medale. Zwyciężył Krzysztof Pszeniczny z Liceum im. Jana Pawła II Sióstr Prezentek z wynikiem 396.36 pkt. Drugie miejsce przypadło w udziale Szymonowie Stankiewiczowi z ZSO nr 6 im. Jana Kochanowskiego w Radomiu (370.36 pkt), a trzecie miejsce zajął Karol Farbiś, zwycięzca tegorocznej Olimpiady Informatycznej, także uczeń ZSO nr. 6 w Radomiu (366.86 pkt). Złoty medal uzyskał także Stanisław Dobrowolski z XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie. Łącznie zatem z pięciu przyznanych złotych medali, aż cztery przypadły w udziale Polakom. 

Pozostali reprezentanci także uzyskali wysokie wyniki, srebrne medale przywiozą do Polski: Szymon Łukasz (V LO im. Augusta Witkowskiego w Krakowie) oraz Przemysław Jakub Kozłowski - tegoroczny absolwent Gimnazjum nr 8 z Białegostoku.

Sukces Polaków jest tym większy, że reprezentację stanowią zawodnicy młodzi - do drugiej klasy liceum (zawody odbywają się w trakcie matur), podczas gdy pozostałe kraje w większości wystawiają zespoły złożone z zawodników o rok starszych. Wszyscy nasi reprezentanci będą mieli jeszcze szansę startować w pozostałych olimpiadach międzynarodowych (poza BOI) za rok (Karol Farbiś jako zwycięzca polskiej Olimpiady Informatycznej jest w składzie reprezentacji na pozostałe zawody międzynarodowe także w tym roku).

Gratulujemy wysokich wyników. Życzymy powodzenia reprezentantom Polski na zawody Środkowoeuropejskiej Olimpiady Informatycznej oraz Międzynarodowej Olimpiady Informatycznej.

Więcej informacji o zawodach (w tym ranking oraz zadania - także po polsku), znajduje się na stronie tegorocznego BOI: http://www.boi2012.lv/

Copyright © 2008-2010 Wrocławski Portal Informatyczny

design: rafalpolito.com