Sukces wrocławskich informatyków!

01.04.2012

Zakończył się wyjątkowo zacięty finał XIX Olimpiady Informatycznej. Świetne wyniki osiągnęli w niej wrocławianie.

Zawodnicy podczas dwóch pięciogodzinnych sesji rozwiązywali w sumie 6 zadań (każde warte 100 punktów). Wyłoniono aż ośmiu laureatów pierwszego stopnia. Najlepszym z nich okazał się Karol Farbiś - uczeń ZSO nr 6 im. Jana Kochanowskiego w Radomiu, który zdobył łącznie 464 punkty. Zaledwie trzy punkty mniej uzyskał Wojciech Nadara z XIV Liceum im. Stanisława Staszica. Trzecie miejsce ex aequo uzupełnił wrocławianin - Bartłomiej Dudek (XIV LO) oraz uczeń krakowskiego V LO im. Augusta Witkowskiego - Wiktor Kuropatwa. Obydwaj zdobyli po 450 punktów do zdobycia. Ta czwórka stanowi reprezentację Polski na zawody Międzynarodowej Olimpiady Informatycznej (w tym roku we Włoszech).

Niewiele gorzej spisali się inni wrocławianie - piąte miejsce (nadal z tytułem laureata pierwszego stopnia) uzyskał Mateusz Gołębiewski (XIV LO) - 442 punkty, laureatem drugiego stopnia został Michał Łowicki (III LO) - 334 punkty. Tytuły finalistów z wyróżnieniem otrzymali także Konrad Cichy (III LO) - 166 punktów i Michał Kownacki (XIV LO) - 161 punktów.

Wyniki (nie tylko wrocławian) napawają optymizmem. Zadania finałowe jak zwykle były trudne, a prawie każde zadanie zostało przez finalistów rozwiązane. Pozostaje nam życzyć jak najlepszych wyników na Olimpiadzie Międzynarodowej dla całej reprezentacji i zachęcić czytelników do startu za rok.