Anna Piekarska wygrywa Wielką Przesmycką!

15.06.2012

Wielki sukces może odnotować na swoim koncie Anna Piekarska, studentka informatyki na Uniwersytecie Wrocławskim. Zwyciężyła ona w konkursie Wielka Przesmycka 2012, organizowanym przez Instytut Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego, zdobywając 5 punktów na 6 możliwych do zdobycia. Ania pokonała 61 osób z całej Polski, w tym Macieja Wawro (Uniwersytet Jagielloński) i Marcina Dublańskiego (Uniwersytet Wrocławski), zdobywców drugiego i trzeciego miejsca. Oboje zdobyli po 4,5 punktu.

Do rozwiązania było 6 zadań w czasie pięciu godzin. Każde zadanie można było rozwiązać w wersji Basic (za pół punktu) i wersji Pro (za 1 punkt). Zawodnicy byli szeregowani względem liczby punktów oraz sumarycznego czasu rozwiązywania zadań powiększonego o kary czasowe za nadesłanie błędnych rozwiązań.

Młodsi zawodnicy mieli utworzoną osobną klasyfikację juniorów, rozwiązywali jednak te same zadania. Najlepiej spisali się Mateusz Witkowski i Jarosław Kwiecień, którzy zajęli kolejno pierwsze i drugie miejsce w klasyfikacji juniorów. Oboje zdobyli dwa punkty.

Zadania znajdują się na stronie zawodów: http://przesmycka.cs.uni.wroc.pl/zadania, a pełny ranking zawodów znajduje się na stronie: http://przesmycka.cs.uni.wroc.pl/wyniki-1.

Copyright © 2008-2010 Wrocławski Portal Informatyczny

design: rafalpolito.com