Akademia Gimnazjalna z Informatyki

07.09.2012

Młodych adeptów informatyki z radością informujemy o projekcie Akademii Gimnazjalnej z Informatyki. Projekt ma na celu lepsze przygotowanie uczniów do startów w Olimpiadach Informatycznych, a także nauczenie ich programowania i algorytmiki. Zajęcia będą odbywać się w XIV LO im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu.Uczniowie w małych grupach (do kilkunastu osób) będą pod opieką studentów i pracowników Instytutu Informatyki Uniwersytetu Wrocławskiego uczyć się algorytmów, języka programowania C++ i rozwiązywać zadania olimpijskie. Zajęcia będą całkowicie bezpłatne i dostępne dla uczniów wszystkich wrocławskich gimnazjów.

Doświadczenie pokazuje, że spora część czołowych laureatów konkursów informatycznych (np. Anna Piekarska lub Bartłomiej Dudek) zaczynali już w gimnazjum (a czasami nawet wcześniej). Jeśli chcesz poznać prawdziwą informatykę i dołączyć do najlepszych zacznij pracować już dziś!

Spotkanie organizacyjne, podczas, którego zostaną uzgodnione wszelkie szczegóły odbędzie się w piątek, 21 września, w XIV LO im. Polonii Belgijskiej, ul. Brucknera 10 (sala 216), o godzinie 16.00. Zapraszamy!

Pytania dotyczące zajęć można zadawać drogą mailową na adres: karol.pokorski [małpa] gmail.com.

Copyright © 2008-2010 Wrocławski Portal Informatyczny

design: rafalpolito.com