Runda 1: Pionki

27.10.2009 - Paweł Pająk
Trudność

Limit czasowy: 1 sekunda
Limit pamięciowy: 32 MB

Alicja i Bob grają w "Pionki". Gra odbywa się na planszy, którą stanowi długi rząd pól ponumerowanych od 0 do 1000. Początkowo na planszy znajduje się n pionków stojących na różnych polach. Pojedynczy ruch gracza polega na wybraniu pionka i przesunięciu go o dowolną, nieparzystą liczbę pól w stronę coraz mniejszych numerów. Jeżeli po wykonaniu ruchu dwa pionki znajdują się w tym samym miejscu, to oba zostają zdjęte z planszy. Gracze wykonują swoje ruchy na zmianę, a przegranym jest ten kto nie może wykonać żadnego ruchu.

 

Grając przez lata Bob opanował grę w "Pionki" do perfekcji - jeżeli tylko ma taką możliwość to zawsze wygrywa. Alicja nie jest zbyt cierpliwym graczem, ale bardzo nie lubi przegrywać. Zakładając, że Bob zawsze zaczyna grę, pomóż Alicji stwierdzić czy przy danym ustawieniu początkowym ma jakiekolwiek szansę na zwycięstwo.

 

Wejście

W pierwszej linii znajduje się jedna liczba T (1<=T<=10), oznaczającą liczbę gier do przeanalizowania. W kolejnych T liniach znajdują się opisy początkowych ustawień "Pionków" - po jednym w każdej linii. W pierwszej i jedynej linii opisu gry znajduje się liczba n (1<=n<=10) i n liczb oznaczających numery pól na których stoją pionki. Wszystkie liczby oddzielone są pojedynczym odstępem.

 

Wyjście

Twój program powinien wypisać T linii. W i-tej linii powinno znajdować się słowo ALICJA jeżeli Alicja może wygrać grę, lub słowo BOB jeżeli niezależnie od swoich ruchów Alicja zawsze przegra.

 

Przykład

Dla danych wejściowych:

 

3
1 10
1 9
3 5 4 2

poprawną odpowiedzią jest:

 

ALICJA
BOB
BOB

 

Objaśnienie trzeciego przykładu

W pierwszym ruchu Bob przesuwa pierwszego pionka o jedno pole, powodując, że na planszy zostaje tylko jeden pionek na polu o numerze 2. Alicja ma tylko jedną możliwość - przesunięcie pionka o jedno pole. Bob kończy grę przesuwając pionek na pole 0.

 

Nie możesz wysyłać i oglądać rozwiązań tego zadania ponieważ nie jesteś zalogowany. Zaloguj się lub załóż konto.
5
Twoja ocena: Brak Ocena: 5 (2 ocen)

Copyright © 2008-2010 Wrocławski Portal Informatyczny

design: rafalpolito.com