Runda 1: Nieduże dzielniki
27.10.2009 - Marcin Dublański
![]() ![]() Limit czasowy: 8 sekund Anię, uczennicę szkoły podstawowej, czeka niedługo ważny sprawdzian z matematyki, a konkretniej z dzielenia pisemnego. W ramach przygotowań, postanowiła poprosić o pomoc swojego starszego brata Jasia. Jasio dobrze zna swoją siostrę i wie, że wystarczy jej wykonanie k poprawnych dzieleń, aby opanować tę sztukę do perfekcji.
No tak, mógł to przewidzieć. W końcu dzielić pisemnie potrafi każdy, ale przez niezbyt dużą liczbę. Jasio znalazł jednak wyjście i z tej sytuacji: — No dobrze, znajdź więc jej wszystkie dzielniki nie większe niż n. Gwarantuję, że będzie ich przynajmniej k.
WejścieW pierwszej linii znajduje się jedna liczba całkowita T (1<=T<=10), oznaczająca liczbę testów. W kolejnych T liniach znajdują się po dwie liczby całkowite: n i k, oddzielone pojedynczym odstępem i spełniające nierówności: 1<=k<=n<=300.
WyjścieDla każdego testu w osobnej linii należy wypisać najmniejszą liczbę całkowitą dodatnią, która ma przynajmniej k dzielników nie większych niż n.
PrzykładDla danych wejściowych:
3 poprawną odpowiedzią jest:
6 Nie możesz wysyłać i oglądać rozwiązań tego zadania ponieważ nie jesteś zalogowany. Zaloguj się lub załóż konto. |
Copyright © 2008-2010 Wrocławski Portal Informatyczny
design: rafalpolito.com