Akademickie Mistrzostwa Polski w Programowaniu Zespołowym

18.12.2011

30 października w Warszawie odbyły się XVI Akademickie Mistrzostwa Polski w Programowaniu Zespołowym. Zawody organizował Wydział Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego przy współudziale Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego.

W tym roku w zawodach wystartowało 55 drużyn, które jak zwykle podczas jednej pięciogodzinnej sesji miały do rozwiązania 11 zadań. Konkurs stał na wysokim poziomie, zadania okazały się dość trudne, mimo to i tak należało rozwiązać co najmniej 5-6 zadań, aby móc liczyć na wysokie miejsce.

Wyniki

W tym roku najlepsza okazała się drużyna Uniwersytetu Warszawskiego (Jakub Pachocki, Tomasz Kulczyński i Wojciech Śmietanka), która rozwiązała 10 zadań, a drugie miejsce zajęli ich koledzy z tej samej uczelni (Tomasz Kociumaka, Maciej Klimek i Adam Karczmarz) z dziewięcioma rozwiązanymi zadaniami.

Warto wspomnieć o wysokim wyniku wrocławian: cztery drużyny Uniwersytetu Wrocławskiego rozwiązały co najmniej pięć zadań, najlepsza drużyna z Wrocławia (Anna Piekarska, Damian Straszak, Jakub Tarnawski) rozwiązała siedem zadań, co dało im ostatecznie czwarte miejsce.

Pełny ranking zawodów znajduje się tutaj.

Copyright © 2008-2010 Wrocławski Portal Informatyczny

design: rafalpolito.com