Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Ile trwa tura i różne pytania 
Autor Wiadomość
Gwiazda 1Gwiazda 1

Post Re: Ile trwa tura i różne pytania
piotrus napisał(a):
Ten szeregowy chyba trochę za dobrze ma... :) bazę ma otoczoną minerałami jak nikt inny i chyba zawsze w tym samym miejscu sie respawnuje

To prawda, ale nie ma mu czego zazdrościć, naprawdę - jest głupi :-)

3 sie 2010, o 13:36

Marek Szykuła napisał(a):
piotrus napisał(a):
Ten szeregowy chyba trochę za dobrze ma... :) bazę ma otoczoną minerałami jak nikt inny i chyba zawsze w tym samym miejscu sie respawnuje

To prawda, ale nie ma mu czego zazdrościć, naprawdę - jest głupi :-)

Tym razem prawie mi się udało, ale gra się skończyła :)
btw, właśnie teraz gra pędzi

Edit: i nie działa :) (szybki świat)

3 sie 2010, o 14:01
Gwiazda 1Gwiazda 1

piotrus napisał(a):
Tym razem prawie mi się udało, ale gra się skończyła :)

Czy runda powinna być dłuższa?

piotrus napisał(a):
btw, właśnie teraz gra pędzi
Edit: i nie działa :) (szybki świat)

Poprawiałem i już powinno być dobrze. Runda zaczynała się 3 s. za wcześnie.

3 sie 2010, o 14:14

Czy runda powinna być dłuższa?

Jak dla mnie było ok. sterowałem ręcznie klikając więc jak ktoś pisze programy to będzie mieć lepiej. Dwie godziny to akurat żeby nie za długo było do respawna :) Widziałem inny problem. Dołączył się ktoś w prawym dolnym rogu w trakcie gry, szeregowiec od razu podjechał czołgiem, dwa strzały i po bazie. Nawet jesli szeregowiec jest głupi, to przepakowany. W realu też takich można spotkać ;) Proponuję wyłączyć dalekie akcje ofensywne szeregowcowi

Poprawiałem i już powinno być dobrze. Runda zaczynała się 3 s. za wcześnie.

Dzięki! :)

3 sie 2010, o 14:22

A inne pytanie. Jak są obliczane punkty w rankingu?

3 sie 2010, o 14:28
Gwiazda 1Gwiazda 1

piotrus napisał(a):
Jak dla mnie było ok. sterowałem ręcznie klikając więc jak ktoś pisze programy to będzie mieć lepiej. Dwie godziny to akurat żeby nie za długo było do respawna :)

Ok.

piotrus napisał(a):
Widziałem inny problem. Dołączył się ktoś w prawym dolnym rogu w trakcie gry, szeregowiec od razu podjechał czołgiem, dwa strzały i po bazie. Nawet jesli szeregowiec jest głupi, to przepakowany. W realu też takich można spotkać ;) Proponuję wyłączyć dalekie akcje ofensywne szeregowcowi

No tak, zasięg ma za duży.

piotrus napisał(a):
A inne pytanie. Jak są obliczane punkty w rankingu?

Punkty = 2*ilość_zniszczonych_wrogów + ilość_posiadanych_jednostek.

3 sie 2010, o 14:39

To ja proponuję jeszcze żeby jednostki osób wychodzących z gry nie znikały z planszy. Miałem wcześniej taka sytuację że chciałem na chwilę zostawić w spokoju szeregowca (wiadomo, przepakowany :) ) i pomyślałem o bazach innych graczy. Ustawiłem czołgi do ataku i w tym momencie ten gracz skończył grę. Jego baza zniknęła, unity zniknęły, straciłem czas i niepotrzebnie odsłaniałem swoją bazę. Też nie widzę dlaczego wychodzący mają znikać z rankingu?

3 sie 2010, o 15:35
Gwiazda 1Gwiazda 1

piotrus napisał(a):
To ja proponuję jeszcze żeby jednostki osób wychodzących z gry nie znikały z planszy. Miałem wcześniej taka sytuację że chciałem na chwilę zostawić w spokoju szeregowca (wiadomo, przepakowany :) ) i pomyślałem o bazach innych graczy. Ustawiłem czołgi do ataku i w tym momencie ten gracz skończył grę. Jego baza zniknęła, unity zniknęły, straciłem czas i niepotrzebnie odsłaniałem swoją bazę. Też nie widzę dlaczego wychodzący mają znikać z rankingu?

To jest do przemyślenia. Chodzi głównie o to, żeby ktoś mógł wyjść i zacząć grę jeszcze raz. Inaczej jak np. utraci Bazę to musiałby czekać do następnej rundy.

Może dobrym kompromisem byłoby, żeby jednostki zostawały na planszy jako "martwe", ale gracz mógł wyjść?

Ale z drugiej strony ktoś mógłby w ten sposób całą mapę Bazami zasypać, więc nie jestem przekonany.

3 sie 2010, o 15:40

Może dobrym kompromisem byłoby, żeby jednostki zostawały na planszy jako "martwe", ale gracz mógł wyjść?

Dla mnie może być.

Cytuj:
Ale z drugiej strony ktoś mógłby w ten sposób całą mapę Bazami zasypać, więc nie jestem przekonany.

To może dopóki jego baza istnieje, to wraca do niej, a gdy nie istnieje to zakłada nową. Tak samo z jednostkami żeby nie mnożył zbieraczy przez wychodzenie i wchodzenie.

3 sie 2010, o 15:49

Jeszcze jedno. Kiedy prawie udało mi się pokonać szeregowca to poległem na tym, że popsuł mi się szyk schodkowy i jeden jego czołg ustrzelił 3 moje. Szyk zaburzył sie przez bryłę minerałów. Drzewa po drodze karczowałem ogniem z czołgów. Może w podobny sposób powinny być usuwane na jakiś czas minerały? Jeden strzał to 1 wartość mniej a gdy dojdzie do 0 to znika na pewien czas z planszy?

3 sie 2010, o 15:54
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona