Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Ile trwa tura i różne pytania 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): 1 cze 2009, o 20:22
Posty: 16
Post Ile trwa tura i różne pytania
Witam
Właśnie chciałem wypróbować Scriptcrafta, ale coś chyba nie działa jak trzeba. Wszedłem do gry szybkiej, kliknąłem jednostkę, wybrałem z przycisków move i gather i gra zaczęła śmigać. Wcześniej było 10 sekund na ture a potem chyba 10 tur na sekundę. Teraz znów prędkość jest normalna.

Edit: znów coś nie działa. O 12 był komunikat o nowej rundzie. W nowej rundzie jest kilka tur na sekundę.


Ostatnio edytowano 3 sie 2010, o 12:37 przez piotrus, łącznie edytowano 2 razy



3 sie 2010, o 10:11
Zobacz profil

Dołączył(a): 1 cze 2009, o 20:22
Posty: 16
Post Re: Ile trwa tura
I druga rzecz jeszcze. Jesli zbieracz ma rozkaz zbierania minerałów z jakiegoś pola i to pole się wyczerpie to chyba zaczyna tam stać w nieskończoność. Czy tak powinno być?


3 sie 2010, o 10:30
Zobacz profil

Dołączył(a): 1 cze 2009, o 20:22
Posty: 16
Post Re: Ile trwa tura
I kolejne pytanie. Czy czołgi nie powinny strzelać same z siebie, jeżeli stoją i widzą czołg przeciwnika? Właśnie zrobiłem wyprawę na szeregowego rzędem czołgów, on podjechał pojedynczymi jednostkami i jeden po drugim wystrzelał mi wszystkie :( a moje czołgi stały i patrzyły na to ze zdziwieniem :( Potem podjechał pod niebronioną bazę i wszystko poszło z dymem :(


3 sie 2010, o 10:59
Zobacz profil
Gwiazda 2Gwiazda 2Gwiazda 2

Dołączył(a): 21 wrz 2009, o 16:05
Posty: 32
Post Re: Ile trwa tura
Musisz właśnie tak je zaprogramować, żeby czołgi strzelały, jak kogoś zobaczą, a zbieracze szli do innego złoża, jak jedno się skończy. Przeczytaj tutorial.


3 sie 2010, o 11:16
Zobacz profil

Dołączył(a): 1 cze 2009, o 20:22
Posty: 16
Post Re: Ile trwa tura
Jarosław Kwiecień napisał(a):
Musisz właśnie tak je zaprogramować, żeby czołgi strzelały, jak kogoś zobaczą, a zbieracze szli do innego złoża, jak jedno się skończy. Przeczytaj tutorial.


Złoże już rozumiem, wyczerpuje się i odnawia powoli.
Tutorial czytałem, ale na razie sterowałem przyciskami, jeszcze bez programów. Dawało radę, zbieranie łatwe bo wystarczy raz kliknąć na zbieraczu i złożu i na 10 minerałów spokój.
Z atakiem czołgami było tak. było łatwo jeżeli kazałem im atakować bazę szeregowego. Moje trzy na jego trzy, jechały sobie wesoło, szeregowy wysyłał swoje czołgi, gdy się spotkały to wszystkie strzelały i fajnie. Prawie mi się udało ale szeregowemu został jeden czołg. To zapętliłem produkcję swoich. Ja jeden, on dwa. Ja dwa, on trzy. I tak do 7, on zawsze o jeden więcej. Z minerałami mnie przeganiał to chciałem go wziąć na sposób i zajść z boku, żeby nie zdążył wysłać wszystkich swoich. Stworzyłem kolumnę jeden obok drugiego, podjechałem i mnie zauważył. Wysłał 3 na moich 7, pestka, ustawiłem je w szyku, stały sobie dumnie i czekały. Podjechał pierwszy czołg wroga. Nikt nie strzelał bo kto wie może przeciwnik przyjeżdża z ofertą pokojową. Tamten strzela i zabija jednego z prawej. Zostało ich 6. Hm, może to pomyłka. Nie strzelają. Tamten strzela. Hm, może coś mu się omsknęło, na pewno zaraz to wytłumaczą, siądą razem do herbaty i zapanuje pokój. Do tamtego dołącza drugi czołg. Opuszcza lufę. Zaczyna się robić nieciekawie. Obaj strzelają. Z teamu zostały 3 czołgi. Nie jest dobrze. Może by ktoś coś zrobił? Ktoś na pewno zaraz odpowie ogniem. Na pewno, wygrana jeszcze jest możliwa. Tamte oba strzelają. Został tylko jeden. Tak, teraz jest czas na akcję. Odpowiemy stanowczo. Nie my zaczynaliśmy, ale my zwyciężymy. Koniecznie. Tamte strzelają. Dym się rozwiewa. Na placu boju zostają 2 czołgi przeciwnika. Podjeżdża trzeci. Patrzą sobie spalone wraki i jeden w końcu mówi: a widzicie tą bazę obok? Taka niebroniona.
I do zobaczenia w następnym respawnie. Uważam że stojące czołgi powinny strzelać bez rozkazu do czołgów wroga.


3 sie 2010, o 11:47
Zobacz profil

Dołączył(a): 1 cze 2009, o 20:22
Posty: 16
Post Re: Ile trwa tura
Aha, tak w ogóle to niezła gra (to jest była dopóki nie zginąłem :D )


3 sie 2010, o 11:49
Zobacz profil
Gwiazda 1Gwiazda 1

Dołączył(a): 20 sty 2009, o 21:36
Posty: 69
Post Re: Ile trwa tura i różne pytania
Witam wszystkich z rana :-)

piotrus napisał(a):
W nowej rundzie jest kilka tur na sekundę.

Niekiedy tak może być gdy nastąpiło przeciążenie i trzeba nadrobić czas, szczególnie na początku rundy może się to zdarzyć. Zobaczę czy nie trzeba będzie wydłużyć tury.

piotrus napisał(a):
I druga rzecz jeszcze. Jesli zbieracz ma rozkaz zbierania minerałów z jakiegoś pola i to pole się wyczerpie to chyba zaczyna tam stać w nieskończoność. Czy tak powinno być?

Tak, będzie tam stać i czekać aż minerały się odnowią (a odnawiają się co jakiś czas).

piotrus napisał(a):
Czy czołgi nie powinny strzelać same z siebie, jeżeli stoją i widzą czołg przeciwnika? Właśnie zrobiłem wyprawę na szeregowego rzędem czołgów, on podjechał pojedynczymi jednostkami i jeden po drugim wystrzelał mi wszystkie :( a moje czołgi stały i patrzyły na to ze zdziwieniem :( Potem podjechał pod niebronioną bazę i wszystko poszło z dymem :(

Czołgi strzelają gdy mają polecenie ATTACK - które działa tak jak MOVE, ale jeśli wróg jest w pobliżu (w zasięgu) to strzelają. Przycisk z poleceniem z flagą. Oczywiście jak Czołgi stoją to sytuacja jest analogiczna, dlatego najlepiej ustawiać im zawsze ATTACK.

piotrus napisał(a):
Uważam że stojące czołgi powinny strzelać bez rozkazu do czołgów wroga.

Rozumiem to, ale czy STOP nie powinien znaczyć stop?


3 sie 2010, o 13:03
Zobacz profil

Dołączył(a): 1 cze 2009, o 20:22
Posty: 16
Post Re: Ile trwa tura i różne pytania
Cytuj:
Czołgi strzelają gdy mają polecenie ATTACK - które działa tak jak MOVE, ale jeśli wróg jest w pobliżu (w zasięgu) to strzelają. Przycisk z poleceniem z flagą. Oczywiście jak Czołgi stoją to sytuacja jest analogiczna, dlatego najlepiej ustawiać im zawsze ATTACK.

Właśnie to zauważyłem :)
Mam metodę na szeregowego, ustawiam czolgi w schodki, wypuszczam jeden do przodu, szeregowy zauważa i goni, ja cofam swój i czekam z pułapką. Wszystkie w schodkach mają ATTACK
Wróg podchodzi a tu 5 luf czeka :)


Załączniki:
schodki.jpg
schodki.jpg [ 18.15 KiB | Przeglądane 19308 razy ]
3 sie 2010, o 13:19
Zobacz profil
Gwiazda 1Gwiazda 1

Dołączył(a): 20 sty 2009, o 21:36
Posty: 69
Post Re: Ile trwa tura i różne pytania
piotrus napisał(a):
Mam metodę na szeregowego, ustawiam czolgi w schodki, wypuszczam jeden do przodu, szeregowy zauważa i goni, ja cofam swój i czekam z pułapką. Wszystkie w schodkach mają ATTACK
Wróg podchodzi a tu 5 luf czeka :)

I bardzo dobrze :-D Aczkolwiek on te Czołgi sobie zaraz dorabia, a chyba ma z czego, trzeba mu Bazę zniszczyć.


3 sie 2010, o 13:27
Zobacz profil

Dołączył(a): 1 cze 2009, o 20:22
Posty: 16
Post Re: Ile trwa tura i różne pytania
Marek Szykuła napisał(a):
I bardzo dobrze :-D Aczkolwiek on te Czołgi sobie zaraz dorabia, a chyba ma z czego, trzeba mu Bazę zniszczyć.


Ten szeregowy chyba trochę za dobrze ma... :) bazę ma otoczoną minerałami jak nikt inny i chyba zawsze w tym samym miejscu sie respawnuje


3 sie 2010, o 13:31
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Skocz do:  
cron


Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group. Forum style based on STSoftware Hestia.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL