Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Kilka różnych wątpliwości 
Autor Wiadomość
Gwiazda 2Gwiazda 2

Post Re: Kilka różnych wątpliwości
Właśnie problem w tym, że to, iż obiekt jest w polu widoczności nic nam nie daje. Znamy bowiem jego typ - ok, to czołg. Znamy jego param, ok zastrzeli mnie z odległości 3, znamy jego owner, dobra, jest mój, nie ma co się martwić. Ale nie widzę w dokumentacji nawet wzmianki o widzeniu innych id (poza LIST UNITS)

2 paź 2010, o 00:28
Gwiazda 1Gwiazda 1

Param to jest właśnie id. Pierwsza tabela mówi, że to jest parametrem.

2 paź 2010, o 01:39

Czy jest możliwość przekazywania informacji między turami? W Pythonie mogę to zrobić poprzez zapisanie stanu skryptu (moduł pickle) do pliku i odtworzenie w następnej turze, ale pliki po wykonaniu skryptu są usuwane (rozumiem, że to ze względów bezpieczeństwa).

2 paź 2010, o 13:23
Gwiazda 1Gwiazda 1

krzysiumed napisał(a):
Czy jest możliwość przekazywania informacji między turami? W Pythonie mogę to zrobić poprzez zapisanie stanu skryptu (moduł pickle) do pliku i odtworzenie w następnej turze, ale pliki po wykonaniu skryptu są usuwane (rozumiem, że to ze względów bezpieczeństwa).

(Tak, programy uruchamiane są zawsze w takim samym, świeżym środowisku.)
Możesz wysyłać komunikat do tej samej jednostki. Wówczas w nastęnej turze otrzymasz na wejściu to co wysłałeś.

2 paź 2010, o 14:23

Według dokumentacji istnieją komendy MOVE {kierunek}, np. MOVE N, ale one nie działają.

@edit: I w jaki sposób odróżnić, która odpowiedź systemu to odpowiedź na polecenie UNIT, a która na LIST UNITS (w przypadku gdy się posiada dwie jednostki, jest to niemożliwe)?

2 paź 2010, o 20:26
Gwiazda 1Gwiazda 1

krzysiumed krzysiumed napisał(a):
Według dokumentacji istnieją komendy MOVE {kierunek}, np. MOVE N, ale one nie działają.

Nie ma takich. W dokumentacji był błąd, kiedyś były ale zmieniłem.

krzysiumed krzysiumed napisał(a):
I w jaki sposób odróżnić, która odpowiedź systemu to odpowiedź na polecenie UNIT, a która na LIST UNITS (w przypadku gdy się posiada dwie jednostki, jest to niemożliwe)?

Odpowiedzi systemowe są podawane w tej samej kolejności w jakiej były wysyłane zapytania.

2 paź 2010, o 23:09

I jeszcze jedno. W dokumentacji jest napisane:
Cytuj:
{promień widzenia r} - promień widzenia w opisie otoczenia (zawsze nieparzysty), może być różny dla różnych typów jednostek.

Ale wydaje mi się, że chodzi o średnicę. Poza tym odległość danego punktu otoczenia od jednostki jest liczona trochę dziwnie - podawane są informacje o tych wszystkich polach, których żadna z dwóch współrzędnych nie różni się od współrzędnych jednostki więcej niż o r/2 (innymi słowy, jeżeli x0, y0 to współrzędne jakiegoś punktu i x1, y1 to współrzędne jednostki, to r/2>=max{|x0-x1|, |y0-y1|}). Tymczasem odległość między czołgami jest liczona w metryce miejskiej. Trochę to mylące, może warto o tym wspomnieć w dokumentacji?

3 paź 2010, o 11:35
Gwiazda 1Gwiazda 1

Tak to średnica. Dzięki. Dodałem wzmiankę w dokumentacji.

3 paź 2010, o 12:26
Gwiazda 2Gwiazda 2

Czy czołgi padają po pierwszym strzale?

3 gru 2010, o 14:15
Gwiazda 1Gwiazda 1

piotrj100 napisał(a):
Czy czołgi padają po pierwszym strzale?

Po pierwszym trafionym tak. Ale kolejność wykonywania działań w turze jest losowa, więc zanim zginie może np. uciec albo zabić przeciwnika. Jest coś o tym na ostatniej stronie w tutorialu.

3 gru 2010, o 14:36
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 20 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2