Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 6 ] 
Frekwencja 
Autor Wiadomość
Gwiazda 2Gwiazda 2Gwiazda 2Gwiazda 2

Post Frekwencja
Konkurs powoli się kończy. Zanim jeszcze ogłosimy wyniki chciałbym poprosić wszystkich o wypowiedzenie się na temat frekwencji.

Czy znacie osoby, które mogły wystartować w SpringSpocie (są w odpowiednim wieku i potrafią programować i wiedziały o konkursie) ale nie wystartowały?

Z jakich powodów? Nie miały czasu, nie podoba im się formuła konkursu, uważają nasze zadania za nieciekawe, wolały zająć się czymś innym?

Będę wdzięczny za wszelkie wypowiedzi.

6 cze 2010, o 22:16
Gwiazda 2Gwiazda 2

Post Re: Frekwencja
Cała klasa (no może prawie cała) 1b z I LO w Białymstoku, zwalnia się z lekcji na niby konkurs, a co robią? Grają w dote! Już opuszczam szkołę więc mogę powiedzieć jak to jest ;P a tak na poważnie, to jedna znana mi osoba jest już zmęczona informatyką po ciężkim roku szkolnym i woli odpocząć przed wakacyjnymi obozami informatycznymi. Ta edycja wypadła tak w początek wakacji maturzystów którzy wolą się relaksować, oraz na zakończenie roku innych uczniów, którzy walczą o oceny, więc jeżeli sądzicie że w tej edycji wystartowało mniej osób niż poprzednio (nie chce mi się tego sprawdzać :P) to w tym się bym doszukiwał przyczyny. A zadania w tej edycji były chyba najlepsze ze wszystkich poprzednich (chociaż te mnożenie to ble ;p).

6 cze 2010, o 22:25
Gwiazda 3

Przemek Pietrzkiewicz napisał(a):
Z jakich powodów? Nie miały czasu, nie podoba im się formuła konkursu, uważają nasze zadania za nieciekawe, wolały zająć się czymś innym?

Jakoś bardziej mnie ciągnęło na rower niż do kodzenia (w końcu kilka słonecznych dni!), przez co na zadania z 2giego etapu miałem jeden dzień. Wydawało mi się, że mam wszystko dobrze oprócz "Awansu", ale gdy o 22 dowiedziałem się, że zrobiłem idiotyczny błąd w "Programie" to już sobie odpuściłem pisania czegoś więcej. Do tej 22 zrobiłem tylko "Kolejkę", która zresztą weszła na maksa.

Z tego co wiem to większość osób ma podobnie - jak coś im nie pójdzie we wcześniejszych etapach to później już nie próbują cokolwiek zrobić, bo i tak szanse na jakieś wyższe miejsce przepadły. Wydaję mi się, że sensownym rozwiązaniem byłoby zróżnicowanie punktacji za zadania z różnych etapów. Co do samych zadań przyczepić się nie można - w tej edycji (jak i w poprzednich) były naprawdę fajne.

Adrian Jaskółka napisał(a):
Cała klasa (no może prawie cała) 1b z I LO w Białymstoku, zwalnia się z lekcji na niby konkurs, a co robią? Grają w dote!

Aj tam, nie przesadzaj. O ile dobrze pamiętam, to w tej edycji zwolniliśmy się z 2, max 3 lekcji. A wyglądało to tak, że osoby które były naprawdę zainteresowane konkursem (ze 4 się znajdą) to go pisały, a reszta korzystała z okazji, aby się urwać z zajęć - no i jakoś musieli sobie ten czas zorganizować.
btw. Chyba nie muszę Ci przypominać, że Ty też byłeś wtedy wśród osób grających w dote? ;)

6 cze 2010, o 23:10
Gwiazda 2

Kilka uwag:

1) Dowiedzialem sie o konkursie w ostatniej chwili ze strony main.edu.pl. Troche pozno to tam ogloszono
(05.28; poczatek zawodow 05.31). Nie przypominam sobie, zebym wczesniej slyszal o SpringSofcie.

2) Pogoda nie dopisala :-) (Albo dopisala -- zalezy z ktorej strony patrzec -- byla juz o tym mowa).

3) Czy organizatorom zalezy tylko na frekwencji wsrod uczniow czy w ogole? Ja mysle, ze im wiecej osob,
tym lepsza zabawa :) Z tym, ze:

a) W regulaminie -- kiedy sprawdzalem -- bylo napisane, ze konkurs jest przeznaczony tylko dla uczniow;
startowalem w oparciu o informacje z forum, nie wiedzac, czy zaraz nie zostane zabanowany. Dobrze
byloby to wyprostowac.

b) Ciekawy watek na forum z tegorocznych potyczek:
http://www.konkurs.adb.pl/user.phtml?op ... key=a_date
Widac, ze jest zainteresowanie na takimi konkursami -- pytanie, czy wszyscy zainteresowani wiedza
o SpringSofcie. (Ja nie wiedzialem). Szkoda, ze nikt w tym watku potyczkowym nie podal namiarow na S-Soft.
-- przeczytaloby to duzo osob.

c) Nagrody dla osob startujacych poza konkursem :) Nie mowie, ze aparat, ale t-shirt bylby sympatyczny.
Taki t-shirt kazdy nosilby z duma bedac jednoczesnie ruchoma reklama konkursu :) (No a wiadomo, ze taka
reklame od razu zobacza znajomi programisci).

d) Czy opcja "Pokaz login zamiast imienia i nazwiska" nie powinna obejmowac rowniez rankingu? (przynajmniej
dla poza-konkursowiczow)? Wiadomo, ze na forum kazdy pisze najmadrzejsze posty -- wstyd mozna sobie
zrobic w rankingu :D

7 cze 2010, o 19:16
Gwiazda 2Gwiazda 2Gwiazda 2Gwiazda 2Gwiazda 2

Wysłałem tylko najprostsze zadanie i mogę powiedzieć dlaczego - otóż SpringSpot wypadł chyba w najgorszym możliwym momencie, pod koniec roku, kiedy zalicza się różne rzeczy i poprawia oceny. Nie miałem juz siły jeszcze myśleć nad zadaniami(które nawiasem mówiąc były dosyć ciekawe, jak je teraz czytam).

8 cze 2010, o 19:10
Gwiazda 2Gwiazda 2Gwiazda 2Gwiazda 2

Ja i mój kolega nie wystartowaliśmy bo byliśmy na wycieczce klasowej(koniec roku to przecież pora na wycieczki :D ) i ciężko tam było programować :) A poza tym znam jeszcze jedną osobę która nie startowała, bo musiała się skupić na ocenach bo koniec roku się zbliża :)

8 cze 2010, o 19:38
Zobacz profil WWW
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 6 ]