Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona
Mistrzostwa - testy 
Autor Wiadomość
Gwiazda 2Gwiazda 2

Post Re: Mistrzostwa - testy
Potwierdzam wszystkie testy z wszystkich zadań. Szkoda tylko że nie potrafię wstać o 6. Mimo wszystko życzę wygranej :)

14 paź 2010, o 22:44
Gwiazda 2Gwiazda 2Gwiazda 2

Sebastian Daniel Nowak napisał(a):
Również je potwierdzam. No i standardowo paczka ode mnie:
http://www.speedyshare.com/files/24688856/mis_tests.rar
Wejście jest na pewno zgodne z treścią zadania, nie ma żadnych cykli i nikt nie jest swoim przełożonym.

Potwierdzam ;)

14 paź 2010, o 22:59
Gwiazda 2Gwiazda 2Gwiazda 2

a mógłby ktoś dać te tesy spakowane np w rar ?? Bo nie wiem jakim programem to otworzyć :)

15 paź 2010, o 08:39
Gwiazda 2Gwiazda 2Gwiazda 2Gwiazda 2

Norbert Gregorek napisał(a):
a mógłby ktoś dać te tesy spakowane np w rar ?? Bo nie wiem jakim programem to otworzyć :)

Nie!

Jak możesz!

Rar jest ZZUUYY!

//Jak już musisz pod windowsem to 7zip.

15 paź 2010, o 14:53
Gwiazda 2Gwiazda 2

To jak robiliście to zadanie moi mili?
Ono chyba było najtrudniejsze z tej rundy.

Ja sobie zrobiłem dodatkowy wierzchołek -1, aby ten graf był spójny. No i puszczam sobie DFS od tego wierzchołka. I to trochę taki dynamik. Rozwiązujemy dla liści, dla większego poddrzewa, mając to to rozwiążemy dla większego i tak dalej. Każde poddrzewo (każdy syn) zwraca ojcu dwie liczby. Ile par się udało utworzyć i ile niesparowanych zostało. No i ojciec otrzymuje od synów te wartości i kombinuje z nimi. Jakąś parę z jednego poddrzewa można zniszczyć by 2 powstałe wierzchołki sparować z niesparowanymi dwoma z innego poddrzewa. :)

15 paź 2010, o 18:36

Adam Nieżurawski napisał(a):
To jak robiliście to zadanie moi mili?
Ono chyba było najtrudniejsze z tej rundy.

Ja sobie zrobiłem dodatkowy wierzchołek -1, aby ten graf był spójny. No i puszczam sobie DFS od tego wierzchołka. I to trochę taki dynamik. Rozwiązujemy dla liści, dla większego poddrzewa, mając to to rozwiążemy dla większego i tak dalej. Każde poddrzewo (każdy syn) zwraca ojcu dwie liczby. Ile par się udało utworzyć i ile niesparowanych zostało. No i ojciec otrzymuje od synów te wartości i kombinuje z nimi. Jakąś parę z jednego poddrzewa można zniszczyć by 2 powstałe wierzchołki sparować z niesparowanymi dwoma z innego poddrzewa. :)

Strasznie skomplikowane.
Ja zawsze łączyłem 2 korzenie o największej ilości synów (drugim kryterium był rozmiar poddrzewa). Jak nie było dwóch korzeni - to wywalałem ten korzeń, który był.

15 paź 2010, o 18:47
Gwiazda 2Gwiazda 2Gwiazda 2Gwiazda 2Gwiazda 2

Ja trzymałem na kolejce priorytetowej najbardziej oddalone liście i usuwałem parami, ale to O(nlogn), więc 10pkt się nie spodziewam.

15 paź 2010, o 18:49
Gwiazda 2Gwiazda 2

Kopiec binarny zawierający wszystkie liście w lecie, pełniący rolę kolejki priorytetowej o własności głębokości liści w drzewach.

Kod:
answer = 0
Dopóki myHeapSize > 2:
    answer = answer + 1
    a = extract()
    b = extract()
    dodanie do kopca ojców a i b jeśli są nowymi liśćmi

15 paź 2010, o 18:52

Ja to robiłem tak jak Adam, wg mnie to dość proste rozwiązanie. Ale mimo tego, że to liniówka, to trochę się boję, bo na moim kompie działało dość wolno (najpierw rekurencyjny DFS do obliczenia ile każdy wierzchołek ma przodków, a potem inna rekurencyjna funkcja odpowiadająca za obliczenia tego wszystkiego od liści i pchanie informacji w górę).

15 paź 2010, o 19:03
Gwiazda 2Gwiazda 2

Łasica, a na kija ci była wiedza ile kto ma przodków?

15 paź 2010, o 19:07
Dział zablokowany Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna strona