przebieg tur. 
Autor Wiadomość
Gwiazda 1Gwiazda 1

Post przebieg tur.
uzywa ktos komunikatow??? bo z tego co widze to chyba nie :) i wystarczyl 1 czolg na zniczenie calych baz :/ mam nadzieje, ze teraz troche sie odbuduje, to zaczne cos z nimi kombinowac, bo jak na razie nie za bardzo je rozumiem i moge ustawiac tylko prowizoryczne zabezpieczenia. moglby ktos przy okazji ktos wytlumaczyc jak nadeslac wiadomosc jednostce o id 1 ?

12 gru 2010, o 20:40
Gwiazda 2Gwiazda 2Gwiazda 2

Post Re: przebieg tur.
Cytuj:
wystarczyl 1 czolg na zniczenie calych baz

Mam nadzieję, że nie gniewasz się za tamto, stary? Wiesz, wojna i te sprawy. ;) Mnie rozwalili w ten sam sposób, więc jedziemy na jednym wózku.

Co do komunikatów: sam używam ich do centralnego sterowania zbieraczami za pomocą bazy i powiem Ci, że to całkiem wygodne i wbrew pozorom nie wymaga dużo kodzenia. Jeśli chodzi o czołgi to mam prowizorkę. I jak patrzę po ludziach, to prawie wszyscy mają. Ale powziąłem ambitne postanowienie, by wymyślić coś do rundy offline. ;)

Cytuj:
moglby ktos przy okazji ktos wytlumaczyc jak nadeslac wiadomosc jednostce o id 1

Wypisujesz na wyjście przykładowo:
Kod:

1 MOVE 123 456

Jednostka o id=1 w następnej turze otrzyma na wejściu:
Kod:

x MOVE 123 456

gdzie x to id bazy (czy tam innego nadawcy).

12 gru 2010, o 21:17
Gwiazda 1Gwiazda 1

no, nie gniewam sie ;) chociaz teraz szkoda, bo juz znowu mnie wykonczyliscie, a juz nie mam ani jednej tury na wejscie. pfff, komunikaty wygladaja banalnie, w najblizszej turze wykorzystam je na pewno - dzieki, ze dales przyklad. No i zgodze sie z Toba, ze patrzac na wszystkich to raczej nikt ich nie uzywa. Ba, nawet odnosze wrazenie, ze wiekszosc graczy wogole nie pisze w jezykach programowania. pozdrawiam.

13 gru 2010, o 15:30
Gwiazda 1Gwiazda 1

Zasadniczo ograniczenie na liczbę wejść służy do tego, żeby ktoś nie zaśmiecił całej mapy i nie wybierał sobie pozycji startowej.
Więc w uzasadnionych przypadkach, to znaczy dopóki jest miejsce na mapie i nie masz już jednostek w którejś swojej instancji to mogę ją usunąć.

13 gru 2010, o 15:36
Gwiazda 1Gwiazda 1

nie wiem, czy jest sens, bo "nowy" na tym poziomie gry bedzie stanowil bardzo latwy kasek - co juz bylo widac w moim 2 wejsciu - do nabicie punktow, przez co ranking moze byc nieobiektywny.

13 gru 2010, o 18:36
Gwiazda 1Gwiazda 1

tookie009 napisał(a):
nie wiem, czy jest sens, bo "nowy" na tym poziomie gry bedzie stanowil bardzo latwy kasek - co juz bylo widac w moim 2 wejsciu - do nabicie punktow, przez co ranking moze byc nieobiektywny.

Wiem, oczywiście to ma plusy i minusy, więc to Twoja decyzja, czy chcesz wejść jeszcze raz.

13 gru 2010, o 20:35